Aikataulu

16:30Miehet Korkeus (GP-laji)
16:30N19 Kiekko
16:40N19 Pituus
17:00Kuula (Valmet- haastekisa) (GP-laji)
17:00Miehet 800 m (C-erä) (GP-laji)
17:154×100 m (Valmet-haastekisa)
17:25P15 100 m
17:30T15 100 m
17:35N19 100 m
17:40M/N 100 m kelaus
17:45Avaus / Valmet tykkikerho
18:00M19 100 m alkuerät
18:00Miehet Moukari (GP-laji)
18:12Naiset 100 m alkuerät (GP-laji)
18:15Miehet Pituus (GP-laji)
18:24Naiset 400 m aidat (B-erä) (GP-laji)
18:30Miehet Seiväs (GP-laji)
18:30Naiset 400 m aidat (A-erä) (GP-laji)
18:40N19 1500 m
18:50M/N 400 m kelaus
19:00Miehet 800 m (B-erä) (GP-laji)
19:10M19 100 m loppukilpailu
19:20Miehet 110 m aidat 1. juoksu (GP-laji)
19:27Naiset 100 m aidat alkuerät (GP-laji)
19:35Naiset Moukari (GP-laji)
19:44Naiset 100 m loppukilpailu (GP-laji)
19:45Naiset 3-loikka (GP-laji)
19:54Naiset 3000 m esteet (GP-laji)
20:12Miehet 800 m (A-erä) (GP-laji)
20:20Miehet 5000 m (GP-laji)
20:42Miehet 110 m aidat 2. juoksu (GP-laji)
20:52Naiset 100 m aidat loppukilpailu (GP-laji)

Pääsyliput ja VIP-liput

  • pääkatsomo aikuinen 25€,
  • pääkatsomo erityisryhmät 20€ (opiskelija, eläkeläinen, varusmies, nuori alle 18v.)
  • aluelippu 15€
  • aluelippu erityisryhmä 13€ (opiskelija, eläkeläinen, varusmies, nuori alle 18v.)
  • invalidilippu 15€ (sis. saattaja)
  • alle 12v. ilmaiseksi
  • VIP-lippu 95€ (sis. Vesilinnan VIP-menu, VIP-ohjelma ja pääkatsomolippu)

Lippuja pääset ostamaan sivun OSTA LIPPUJA -painikkeesta. Liput maksetaan heti ostamisen yhteydessä verkkopankissa. Lisättyäsi liput ostoskoriin ja siirryttyä maksuvaiheeseen, liput ovat varattuna 15 minuuttia. Maksun jälkeen liput saapuvat sinulle sähköpostiin. Tapahtumassa voit näyttää liput suoraan älypuhelimen näytöstä tai voit halutessasi tulostaa ne. Kysymykset koskien lipunmyyntiä voi osoittaa suoraan osoitteeseen asiakaspalvelu@liveto.fi

Nyt voit maksaa myös Smartum Saldolla Jyväskylän Motonet GP -liput. Maksaminen Smartum Saldolla on helppoa, valitse vain maksuvaiheeseen siirryttäessä Smartum Saldo ja kirjaudu omilla tunnuksillasi palveluun. Lippu tulee maksaa kokonaan Smartum Saldolla, osittainen maksusuoritus ei onnistu. Smartum Saldo -maksutavasta ei tule lisäkustannuksia.

Mikäli sinulla on kysyttävää Smartum Saldon käytöstä, ota yhteyttä asiakaspalvelu@liveto.fi tai suoraan asiakaspalvelu@smartum.fi

VIP-lippujen tilaukset pasi.valoranta@jku.fi. Tutustu ravintola Vesilinnan VIP-menuun VIP ruokailu GP 19.

Lippuja voi ostaa myös JKU:n toimistolta (Monitoimitalon kahvion yläkerta) ma-to klo 11-17, pe klo 11-15. Maksuvälineiksi käyvät käteinen, kortti ja liikuntasetelit (Smartum, Edenred, Eazybreak, Sporttipassi).

HUOM. toimisto on avoinna tiistaina 18.6. klo 14 asti, keskiviikkona 19.6. toimisto on suljettu.

Pikajuoksut pyritään juoksuttamaan myötätuuleen.