Aikataulu ja pääsyliput

A-katsomo 25 e (opiskelijakortilla 20 e)

Aluelippu (kaarteet ja takasuora) 15 e (opiskelijakortilla 10 e)

Opiskelijahinnan tarjoaa Itä-Suomen Yliopisto

Osta liput Joensuun Motonet GP -tapahtumaan >

Alle 12-vuotiaiden sisäänpääsyn aluekatsomoon tarjoaa ilmaiseksi Sanomalehti Karjalainen

Yli 75-vuotiaiden sisäänpääsyn aluekatsomoon ja kahvin tarjoaa ilmaiseksi Suomen Seniorikodit ry

Huom: Lasten lipun voi vaihtaa pääkatsomoon 10 euron hinnalla. Vaihdot portilla.

Ennakkolipunmyynti verkossa päättyy tapahtumapäivänä klo 15.00. Lipunmyynti portilta aukeaa klo 16.00.

 

AIKATAULU (päivitetty 22.7.)

Motonet GPMotonet GP
17:30M 800m E17:30M 800m E
17:35M Long jump17:35M pituus
17:40W Javelin17:40N Keihäs
17:50W 400m H17:50N 400m aj.
18:00Opening ceremony18:00Kisojen avaus
18:05M 100m B+A18:05M 100m B+A
18:25M 800m D18:25M 800m D-erä
18:30W 800m C18:30N 800m C-erä
18:35M 800m C18:35M 800m C-erä
18:40W 800m B18:40N 800m B-erä
18:45M 800m B18:45M 800m B-erä
M/W wheelchair javelinM/N tuolikeihäs
19:00M 200m19:00M 200m
W high jumpN korkeus
19:20W 100m H – heats19:20N 100m aj – alkuerät
M Triple jumpM kolmiloikka
19:40W 800m A19:40N 800m A-erä
19:45M 800m A19:45M 800m A-erä
19:50M Javelin19:50M keihäs
20:00W 3000m SC20:00N 3000m esteet
20:25M 3000m20:25M 3000m
20:45W 100m aj. A-final20:45N 100m aj. A-finaali
20:50W 100m aj. B-final20:50N 100m aj. B-finaali

 

Calling aikataulu:

RegistrationFirstLastEvent
endsCallCallstarts
M 800m E-heat16:3016:5017:0517:30
M Long Jump16:3516:5517:1017:35
W Javelin16:4017:0017:1517:40
W 400m hurdles16:5017:1017:2517:50
M 100m B+A17:0517:2517:4018:05
M 800m D-heat17:2517:4518:0018:25
W 800m C-heat17:3017:5018:0518:30
M 800m C-heat17:3517:5518:1018:35
W 800m B-heat17:4018:0018:1518:40
M 800m B-heat17:4518:0518:2018:45
M/W wheelchair17:4518:0518:2018:45
M 200m18:0018:2018:3519:00
W High Jump17:5017:5518:1019:00
W 100m H – heats18:2018:4018:5519:20
M Triple Jump18:2018:4018:5519:20
W 800m A-heat18:4019:0019:1519:40
M 800m A-heat18:4519:0519:2019:45
M Javelin18:5019:1019:2519:50
W 3000m steeples19:0019:2019:3520:00
M 3000m19:2519:4520:0020:25
W 100m H A-final19:4520:0520:2020:45
W 100m H B-final19:5020:1020:2520:50

 

Sosiaalinen media