Osallistujat
Hurske

Osallistujat

Osallistujien kilpailuohjeet löydät Espoon Tapioiden sivuilla - linkki

Osallistujalista - päivitetty 12.06.2018

Jos havaitset listassa puutteita tai virheitä, ole yhteydessä tuomo.salonen(at)me.com

Miehet - Men

M 100m (alkuerät + finaali - heats + final)                                                                                                                                                                                                              

Sulayman Bah                                 SWE                        10.22                         

Amiya Kumar Mallick                   IND                         10.26                         

Patrik Andersson                            SWE                        10.36                         

Riku Illukka                                      VantSa                  10.53                         

Willem Kajander                            BorgåAk                10.66                         

Ilari Mäkinen                                   HIFK                       10.70   

 Konsta Alatupa                               KokkTU                 10.72                      

Hannes Siitonen                             HKV                        10.76                         

Erno Mehtonen                              SavonlRie             10.76                         

Eerikki Pekkola                               IkaalU                    10.78           

Tommi Mäkinen                            HKV                        10.87                         

Daniel Savolainen                          JyväskKU              10.90                         

Mikko Laaksonen                           KaustPV                10.94                         

Eliel Pohjolainen                            KuopRei                10.95                         

Arttu Paananen                              HKV                        10.98                         

                                                                                                                                 

M 1500m (A- ja B-erä - A + B race)                                                                                      

                                                                                                                                 

Benjamin Kovacs                            HUN                       3:39.49                      

Roman Kwiatkowski                     POL                         3:42.45                      

Panu Jantunen                                HKV                        3:44.80                      

Joonas Rinne                                   SaarijPu                3:45.28                      

Isaac Kipkemboi                             KEN                        3:45.92                      

Tuomo Salonen                              EspTa                     3:46.38                      

Aki Nummela                                  HKV                        3:46.49                      

Topi Raitanen                                 HKV                        3:46.75                      

Joonas Harjamäki                          ViipU                      3:46.76                      

Martti Siikaluoma                          LahdA                    3:47.96                      

Olavi Allase                                      EST                         3:50.25                      

Antton Launto                                SauvU                    3:51.59                      

Eero Saleva                                      HKV                        3:51.63                      

Samuli Hussa                                   LimNM                  3:51.80                      

Jiri Karjalainen                                JoensKa                3:52.95                      

Kennedy Charicha                         TuUL                      3:53.80                      

Simon Haglund                               IKFalken                3:55.00                      

Hannu Granberg                            LahdA                    3:55.83                      

Niklas Heikkilä                                KuusUS                  3:56.11                      

Wilho Hautala                                 LahdA                    3:57.55                      

Tuomas Puputti                              IFRaseb                 3:57.80                      

Sami Maamela                               AnjLi                       3:58.21                      

Karl Mäe                                           EST                         3:59.91                      

Vili Holopainen                               JoensKa                4:03.00                      

Henrik Kymäläinen                        EspTa                     4:03.30                      

Ville Lampinen                                KU-58                     pacemaker (A-erä 2.28-2.29/1000m)                                   

Joonas Lehtinen                             TuUL                      pacemaker (B-erä 2.03-2.04/800m)                                     

                                                                                                                                 

M 110m aj (2 juoksua, 8 juoksijaa - 2 races, 8 athletes)                                                              

                                                                                                                                 

Dominik Bochenek                        POL                         13.44                         

Ben Reynolds                                  IRL                           13.48                         

Jake Porter                                       GBR                        13.68                         

Elmo Lakka                                       JyväskKU              13.69                         

Rami Kareem                                   HKV                        13.93                         

Valtteri Kalliokulju                         LiedPa                   14.22                         

Elias Ylöstalo                                   IFSibboV               15.38                         

                                                                                                                                 

M 400m aj (A- ja B-erä - A + B race)                                                                                    

                                                                                                                                 

Patryk Dobek                                   POL                         48.40                         

Oskari Mörö                                    EsboIF                    49.04                                               

Jaak-Heinrich Jagor                       EST                         49.37                         

Paul Byrne                                        IRL                           50.03                         

Petteri Monni                                 JyväskKU              51.09                         

Joni Vainio-Kaila                            LaitJy                     51.09                         

Tuomas Lehtonen                          LiedPa                   51.81                         

Don-Zheni Ekoebve                       HIFK                       52.01                         

Valtteri Toimela                             TampPy                 52.47                         

Jonni Blomqvist                              BorgåAk                53.75                         

Pekka Sinkkonen                            HIFK                       53.85                         

Anton Tallbacka                             HIFK                       53.99                         

Kalle Stylman                                LiedPa                    54.73                         

                                                                                                                                 

M Korkeus - High Jump                                                                                                           

                                                                                                                                 

Samuli Eriksson                              SalVil                     220                             

Arttu Mattila                                   ÄänekU                 216                             

Valtteri Välimäki                            UudKK                   211                             

Julius Kuusela                                 LänsiUU                207                             

Matias Mustonen                          LempKiYU            206                             

Daniel Kosonen                              TampPy                 205                             

                                                                                                                                 

M Pituus - Long Jump                                                                                                              

                                                                                                                                 

Zarck Visser                                    RSA                      8.41

Roni Ollikainen                               HKV                        8.05                            

Kristian Bäck                                    VasaIS                    7.95                            

Konsta Kauppinen                         OrimJy                   7.50                            

Miika Mäkinen                               RiihimKi                7.32                            

Iikka Alingué                                    JanJa                      7.31                            

Valtteri Välläri                                JanJa                      7.25                            

Pyry Keränen                                   KarkkPo                7.18                               

                                                                                                                                 

M Keihäs - Javelin                                                                                                              

                      

Lassi Etelätalo                                 JoensKa                84.98                         

Phil-Mar Janse van Rensburg     RSA                         80.49                         

Jami Kinnunen                                ÄänekU                 78.12                         

Toni Kuusela                                    KuortKu                75.63                         

Toni Keränen                                   LimNM                  73.96                         

Tuomo Kaurila                                VantSa                  69.42      

Pyry Mäkinen                                  VeVe                     63.44                   

                                                                                                                                 

M 5000m kävely   - Race Walk                                                                                             

                                                                                                                                 

Eric Neisse                                        FRA                         19:11                         

Veli-Matti Aku Partanen              LappUM                19:35.09                   

Elmo Koivunen                               EsboIF                    20:09.71                   

Aleksi Ojala                                      UrjU                        20:16.17                   

                                                                                                                                 

M 100m kelaus  - wheelchair                                                                                                 

                                                                                                                                 

Leo-Pekka Tähti                              PorTa                     13.63                         

Tuomo Himanka                            KalajJu                  15.15                         

Henry Manni                                   LänsiUU                15.46                         

Niko Ristiranta                                KuusKi                   15.56                         

Jesse Anttila                                                                    17.79                         

                                                                                                                                 

M 800m kelaus  - wheelchair                                                                                                 

                                                                                                                                 

Leo-Pekka Tähti                              PorTa                     1:34.25                      

Henry Manni                                   LänsiUU                1:42.73                      

Jesse Anttila                                                                                                        

Niko Ristiranta                                KuusKi                                                       

                                                                                                                                 

M Tuolikeihäs  - Para Javelin, seated                                                                                                   

                                                                                                                                 

Janne Saario                                    LiedPa                   18.83                         

Santeri Karvo                                                                   14.33                         

Marcus Kavaleff                             EsboIF                    12.51                         

Henry Sundblom                            LiedPa                   11.31                         

                                                                                                                                 

Naiset - Women                                                                                                                                 

N/W 100m (alkuerät + finaali - heats + final)                                                                             

                                                                                                                                 

Hanna-Maari Latvala                    JyväskKU              11.30                         

Gina Akpe-Moses                           IRL                           11.46                         

Jasmin Showlah                              HIFK                       11.75                         

Sara Francis                                     KiuruvU                 11.83                         

Aino Pulkkinen                               ÄänekU                 11.85                         

Sanni Mahonen                              KeskiUYU              11.85                         

Lotta Kemppinen                           HIFK                       11.92                         

Annika Mäenpää                           NoormNo             12.15                         

Saara Keskitalo                               EspTa                     12.18                         

Laura Andberg                                HKV                        12.24                         

Tiia Tammisalo                               EsboIF                    12.30                         

Karoliina Kujanpää                        ValkHa                  12.35

Aino Tapio                                      IFSibboV               12.37

Evelina Ojaniittu                             TurWei                   12.55                                                            

                                                                    

N/W 800m (A- ja B-erä - A + B race)                                                                                          

 

Paulina Mikiewicz-Lapinska       POL                         2:02.36                      

Anna Sabat                                      POL                         2:03.35                      

Sara Kuivisto                                   BorgåAk                2:03.87                      

Aino Paunonen                               TuUL                      2:04.75                      

Saija Seppä                                      SuolU                     2:06.21                      

Madeleine Björlin-Delmar          SWE                        2:06.88                      

Katja Blunden                                 HKV                        2:07.22                      

Jonna Julin                                       IFNykn                   2:08.20                      

Jemina Forss                                    TampPy                 2:11.43                      

Roosa Lahtinen                              TampPy                 2:12.65                      

Moona Latvala                                HKV                        2:13.64                      

Henni Tofferi                                   ViipU                      2:13.73                      

Karen Johanne Jøsendal              NOR                       2:13.89                      

Heini Ikonen                                    JyväskKU              2:13.99                      

Elina Myllymäki                              SeinäjsU                2:14.73                      

Mona Jäppinen                              HKV                        2:15.04                      

Katri Gauriloff                                 KeskiUYU              2:15.35                      

Katariina Liipo                                 EsboIF                    2:17.28                      

Ada Outinen                                    HKV                        2:17.41                      

Krista Lindholm                              IFRaseb                 2:18.91

Petra Väänänen                            JoensKa                 2:18.92

Jutta Moilanen                               JoensKa                 2:25.24

Kateryna Klymyuk                         UKR (PACE)          pacemaker (A-erä, 1.30,5/600m)

Katri Djerf                                         RunClub                pacemaker (B-erä, 65s/400m)

                                                                                                                                 

N/W 3000m ej  - steeple chase                                                                                                        

                                                                                                                                 

Jana Sussmann                               GER                        9:39.46                      

Camilla Richardsson                      VasaIS                    9:41.73                      

Kerry O'Flaherty                             IRL                           9:42.61

Emma Oudiou                                FRA                         9:44.74          

Mariola Slusarczyk                        POL                         9:57.28                      

Janica Rauma                                  ForssSa                  9:59.99                      

Astrid Snäll                                       ForssSa                  10:16.66                   

Linnea Harala                                  SomE                     11:13.73                   

Salla Laukkanen                             LahdA                    -                                   

Tatsiana Shabanava                      BLR                         pacemaker (6.27-6.30/2000m)

                                                                                                                                 

N/W 100m aj - hurdles (alkuerät + finaali - heats+final)                                                                        

                                                                                                                                 

Nooralotta Neziri                           JyväskKU              12.81                         

Elin Westerlund                              SWE                        13.11                         

Klaudia Siciarz                                 POL                         13.15                         

Reetta Hurske                                 TampPy                 13.16                         

Lotta Harala                                     TampPy                 13.25                         

Viivi Avikainen                                LahdA                    13.32                         

Anni Siirtola                                     HKV                        13.61                         

Janette Rinne                                  HKV                        14.00                         

Jessica Rautelin                              EsboIF                    14.15                         

Saara Keskitalo                               EspTa                     14.23                         

Petra-Sofia Laakso                         SavonlRie             14.63                         

Camilla Kohl                                    EspTa                     14.67                         

Nora-Julia Isoluoma                      JyväskKU              14.70w                      

                                                                                                                                 

N/W 400m aj - hurdles (1 erä- heat)                                                                                               

                                                                                                                                 

Kemi Adekoya                                 BRN                        54.12

Wenda Nel                                       RSA                         54.37                         

Hilla Uusimäki                                 KU-58                     56.33                         

Viivi Lehikoinen                              HIFK                       56.49                         

Johanna Holmén Svensson         SWE                        57.86                         

Eveliina Määttänen                       KeskiUYU              58.07                         

Emma Koistinen                             JyväskKU              58.34

Viola Westling                                 TuUL                     61.15                                               

                                                                                                                                 

N/W Seiväs  - Pole Vault                                                                                                               

                                                                                                                                 

Wilma Murto                                   SalVil                     4.71                            

Maryna Kylypko                             UKR                        4.65                            

Minna Nikkanen                            SomE                     4.61                            

Saga Andersson                              EsboIF                    4.42                    

Aino Siitonen                                  HKV                        4.30                            

Laura Ollikainen                             VarkKV                  4.10                            

Jatta Salmela                                   VasaIS                    4.00   

Maria Kytölä                                   NurmijYU                 3.85                         

                                                                                                                                 

N/W Pituus - Long Jump                                                                                                                

                                                                                                                                 

Ida Marcussen                                NOR                       6.47                            

Matilda Bogdanoff                        HIFK                       6.35                            

Anne-Mari Lehtiö                          KU-58                     6.35                            

Taika Koilahti                                  TurWei                  6.21                            

Kira Kytölä                                        EsboIF                    6.09                            

Saara Hakanen                               KeskiUYU              6.09                            

Emma Pullola                                  VaasVa                  6.08                            

Jessica Kähärä                                 MikkKV                 6.06 

Tilda Lipasti                                     HIFK                      6.01                           

Sini Sanaslahti                                KaipVi                    5.95                            

Jessica Rautelin                              EsboIF                    5.91  

Oona Nieminen                               JyväskKU                5.84                      

                                                                                                                                 

N/W   Kiekko - Discus                                                                                                               

                                                                                                                                 

Sanna Kämäräinen                        LapinlVe               61.07                         

Katri Hirvonen                                JoensKa                57.44                         

Salla Sipponen                                KeurKi                   57.39                         

Helena Leveelahti                          VirtU                      54.67                         

Krista Uusi-Kinnala                        LaitJy                     53.48                         

Vilma Paakkala                               EspTa                     51.74                         

Tuula Penttinen                              PuumVi                 49.88                         

Johanna Lehtiö                               KU-58                     49.75                         

Sanni Kuparinen                            JanJa                      43.99                         

                                                                                                                                 

N/W 3000m kävely - Race Walk                                                                                                 

                                                                                                                                 

Enni Nurmi                                       EspTa                     12:56.23                   

Hele Haapaniemi                           EspTa                     13:28.1                      

Tiia Kuikka                                        LappUM                13:42.24                   

Venla-Nora Nirkkonen                 TurWei                  16:08.42                   

                                                                                                                                 

N/W 100m kelaus - wheel chair                                                                                                    

                                                                                                                                 

Amanda Kotaja                               VampU                  15.64                         

Sini Paukkeri                                    PudasjU                18.70                         

                                                                                                                                 

N/W 800m kelaus - wheel chair                                                                                                    

                                                                                                                                 

Sini Paukkeri                                    PudasjU                2:10.57                      

                                                                                                                                 

N/ Tuolikeihäs - Para Javelin, seated                                                                                                     

                                                                                                                                 

Marjaana Heikkinen                     SiilPo                      19.21                         

Jasmine Repo                                  JyväskKU              10.26